Něco málo o nás

Jsme malá rodinná farma nacházející se jižně od Plzně, v obci Útušice.

Hospodařit jsme začali v roce 2014 při práci. V současnosti se zemědělství věnujeme naplno. Obhospodařujeme 83 hektarů a chováme přes 40 českých bílých krátkosrstých koz. Na farmě se pasou ale i krávy, koně, poníci a jeden osel☺️

Deset let jsme hospodařili v ekologickém režimu, ale z důvodu vysoké byrokracie a množství kontrol jsme se letos (rok 2024) rozhodli jít dál konvenčně. Naše výrobky již neponesou osnačení bio, ale budeme je i dál vyrábět s láskou. Kozy se stále budou pást na louce a budou krmeny naším obilím.

Cílem našeho hospodaření je vytvořit uzavřený koloběh. Na polích vypěstujeme krmivo pro zvířata, ta nám zase dají hnůj na pole. Slámou jim podesteleme. Získané mléko prodáme buď syrové nebo zpracované ve formě sýrů a jogurtového mléka, které v letech 2019 a 2021 získalo titul Regionální potraviny Plzeňského kraje.

V roce 2021 se nám podařilo vystavět novou faremní minimlékárnu, která splňuje všechny potřebné normy na hygienu a kvalitu výrobků. Ty pro Vás vyrábíme ručně a s láskou.

Děkujeme za podporu a těšíme se na setkání s Vámi.

Kateřina a Luděk Marunovi